Inspirace

Břidlicové desky

Břidlicové desky z našich dolů Lhotka a Nové Oldřůvky patří mezi ty nejkvalitnější v České republice. Můžete je využít na zahradě jako dlažbu, střešní krytinu nebo do gabionů. Nabídnou vám luxusní vzhled a dlouhou životnost. Dopřejte si i vy designový břidlicový kámen té nejvyšší kvality.

Kamenná břidlicová dlažba

Břidlicovou dlažbu můžete využít například na terase domu, kde bude působit luxusním a elegantním vzhledem, které jiné kamenivo nabídne jen stěží. Kamenná břidlicová dlažba je nenáročná na údržbu. Navíc vám přináší čistý vzhled, barevnou stálost a dokonalou přírodní strukturu.

Drcená břidlice

Díky vlastnostem drcené břidlice, která po léta dokáže držet svoji barevnost a vzhled je často využívána v exteriéru. Používá se například u mlatových cest, ale najde spoustu dalších využití. Dokonalé probarvení, dlouhá životnost i odpuzování škůdců, to jsou vlastnosti, kterými si vás drcená břidlice získá.

Kamenné břidlicové obklady

Břidlicové obklady lze využít k osazení vaší fasády. Vypadají velmi luxusně a díky vysoké kvalitě lomů ze střední Evropy nabízí také řadu skvělých technických vlastností. Obklady jsou velmi populární díky prvotřídní kvalitě, bezúdržbovosti a barevné i kvalitativní stálosti. Objevte i vy elegantní a čistý vzhled kamenných břidlicových obkladů.
Břidlice nepatří jen na zahradu, šmrnc dodá také interiéru
Filozofie interiérového designu se mění a návrháři dnes čím dál víc preferují surové, jednoduché přírodní zdroje, jako je kámen nebo dřevo. Bytová architektura založená na poctivých, pevných materiálech začala být znovu oblíbená v severských státech, které se tak staly inspirací pro celý kontinent.

Nadčasová břidlice – léty prověřený materiál pro dům i zahradu

Přírodní materiály mají své nezastupitelné místo nejen v interiéru, ale především v okolí domu. Břidlice se historicky používala převážně jako střešní krytina, v současnosti je její využití daleko rozmanitější – využívá se jako obkladový kámen na fasádu, kámen do gabionu nebo jako ideální podklad pro příjezdovou cestu.